فرمانداری شهرضا
خانه
1397/10/12 آخرین خبر از توزیع سبد کالا در سال 97
آخرین خبر از توزیع سبد کالا در سال 97
به گزارش اقتصادنیوز؛ هادی ابوی در گفتوگو با ایسنا، درباره توزیع بسته های حمایتی به کارگران که در مرحله بعد از بازنشستگان قرار دارند گفت:در خصوص بازنشستگان تامین اجتماعی مبلغ بسته های غذایی به کارت های حقوقشان واریز شد تا امکان خرید داشته باشند، ولی درباره کارگران هنوز به سازوکار مشخصی نرسیده ایم و معلوم نیست وجه بسته های حمایتی به حساب حقوق کارگران واریز می شود یا به حساب یارانه سرپرستان خانوار؟

وی افزود: طبیعتا واریز نقدی به حساب کارگران ساز و کاری می خواهد که باید در کمیته ای در وزارت کار مورد بررسی قرار گیرد و این مساله هرچه سریع تر اطلاع رسانی شود.

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران درباره مذاکره با اتحادیه امکان برای توزیع بسته حمایت غذایی به کارگران نیز گفت: قرار است مذاکراتی برای تامین اقلام کارگران شاغل حقوق بگیر از طریق "امکان" انجام شود. در حال حاضر زیرساخت سامانه و سیستم POS اتحادیه امکان آماده است و به محض مشخص شدن نحوه واریز وجه بسته های حمایتی، فروشگاه های امکان آمادگی عرضه کالا و اقلام موردنظر را دارند.

ابوی در پاسخ به این پرسش که با توجه به واریز وجه بسته های حمایتی به حسابهای بازنشستگان تامین اجتماعی، تهیه و تامین اقلام و کالاهای اساسی از چه خواهد بود؟ گفت: در بسیاری از شهرها از جمله مشهد و تبریز، تعاونی های بازنشستگان وجود دارد و علاوه بر آن تعاونی مصرف کارگری هم هستند که بازنشستگان می توانند به آنها مراجعه کنند؛ در تعاونی های امکان هم از مدتها قبل دستگاه های کارت خوان فعال بوده و بازنشستگان می توانند برای خرید اقلام و مایحتاج مورد نیاز خود به تعاونی های امکان مراجعه کرده و خریدشان را انجام دهند.

وی درعین حال درباره شناسایی کارگران مشمول دریافت بسته های حمایتی، گفت: برای این منظور پیشنهاد صدور کارتهای شناسایی متحدالشکل را با محوریت یکی از بانکهای کشور مطرح کرده ایم که مذاکرات اولیه با شرکت صادرکننده کارتها صورت گرفته است. در این کارتها نام و مشخصات افراد، کد ملی و میزان دریافتی درج می شود و یک سری فیلدها نظیر میزان سابقه و شماره حساب حقوق را هم ما اضافه می کنیم که با صدور آنها کار واریز وجوه بسته های حمایتی در کمترین زمان ممکن صورت می پذیرد.

به گفته این مقام مسئول کارگری، کارگران با استفاده از کارت های شارژ شده می توانند از تمام فروشگاه های تعاونی های مصرف کارگری که عضو امکان هستند سبد کالای خود را دریافت کنند.

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران افزود: لیست شاغلین بیمه شده و میزان دریافتی آنها از طریق سازمان تامین اجتماعی قابل پیگیری است ولی ساز و کار واریز وجه هنوز مشخص نشده که اگر پیشنهاد ما تایید و عملیاتی شود، کارت های مذکور به سرعت صادر شده و از طریق تشکل های کارگری و انجمن های صنفی در اختیار کارگران قرار می گیرند.

وی در مورد آن دسته کارگران فاقد بیمه که از حداقل های قانون کار برخوردار نیستند گفت: اگر سامانه ای در این زمینه ایجاد شود می تواند به شناسایی آنها کمک کند و تشکل های کارگری آمادگی همراهی در این زمینه را دارند.

به گزارش ایسنا، مذاکره با اتحادیه امکان برای توزیع اقلام بسته حمایت غذایی اولین بار از سوی وزیر کار مطرح شد تا کالاهای ارزان و با کیفیت را در اختیار کارگران قرار دهد. به اعتقاد فعالان کارگری تعاونی های مصرف امکان برای بیشتر کارگران شناخته شده هستند و دولت می تواند کار توزیع بسته های حمایت غذایی را به فروشگاههای امکان در سطح کشور واگذار کند.

تعداد بازدید: 108
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal