فرمانداری شهرضا
خانه
1398/01/29 بخشدار مرکزی شهرضا درباره آفت ملخ از  عربستان، هشدار داد
بخشدار مرکزی شهرضا درباره آفت ملخ از عربستان، هشدار داد دکتر حسین بهزادفر، بخشدار مرکزی در نشست دهیاران روستاهای شهرستان شهرضا، نسبت به خطر هجوم آفت ملخ عربستانی هشدار داد.
دکتر حسین بهزادفر، بخشدار مرکزی در نشست دهیاران روستاهای شهرستان شهرضا، نسبت به خطر هجوم آفت ملخ عربستانی هشدار داد.
بخشدار با ارائه شرح وضعیتی از امکانات موجود گفت : بحث موج جدید ورود این ملخ‌ها از شبه جزیره عربستان که در اردیبهشت ماه خواهد بود جدی ست . این ملخ‌ها که از شبه‌جزیره عربستان وارد کشور شده‌اند 6 استان جنوبی کشور را مورد هجوم قرار داده اند و به استان اصفهان و شهرستان شهرضا نیز خواهند رسید.
آماده مقابله با آن هستیم 
دکتر بهزاد فر در این رابطه ادامه داد :
نیروی انسانی برای سم پاشی به مقدار نیاز موجود است ولی در حال بروزتر کردن امکانات و عدوات سم پاشی جهت مقابله با آن هستیم.
وی گفت: در خصوص توضیحاتی که کارشناسان اداره جهاد کشاورزی در رابطه با موج ملخ های عربستان داده اند، مجموعه ی بخشداری و ادرات بخش مرکزی خود را آماده کرده اند و در روز های اتی جلسات بیشتر برای هماهنگی با همه ی دستگاه ها خواهیم داشت.
موج دوم این ملخ ها که ما را نگران کرده
خانم جمشیدی کارشناس اداره جهاد کشاورزی شهرستان شهرضا ، در این باره اینگونه توضیح داد : ورود ملخ‌های صحرایی به کشور از بهمن ماه از شبه جزیره عربستان آغاز شد که به مناطق جنوبی کشور رسیدند و با آنها مبارزه وجلوی آنها گرفته شد ولی موج دوم این ملخ ها که ما را نگران کرده، 5 تا 10 برابر ملخ‌های فعلی هستند و در دسته‌های 50 میلیون عددی وارد کشور خواهند شد.
آخرین حمله این ملخ‌ها در سال‌های 40 و 42 به کشور بوده
جمشیدی از جدی بودن هجوم این ملخ ها اینچنین گفت :
این ملخ‌ها بسیار خطرناک هستند و در مسیر خودشان هر نوع گیاهی را کامل می‌خورند. این نوع ملخ صحرایی قدرت پرواز بالایی دارد و روزانه 200 تا 400 کیلومتر و تا ارتفاع 1700 متر پرواز می‌کنند. آخرین حمله ملخ‌ها در سال‌های 40 و 42 به کشور بوده که محصولات بسیاری از استان‌های کشور را از بین برده است
عربستان با اطلاع از مسیر بعدی این ملخ‌ها مبارزه جدی نکرد
وی درخصوص شیطنت و نقش عربستان در گسیل این ملخ ها به داخل کشور گفت : آمارها و اطلاعات مسیر باد در اختیار آنها گذاشته شده بود و مسیر بادها مشخص بود که از عربستان به سمت ایران است، آنها با اطلاع از مسیر بعدی این ملخ‌ها مبارزه جدی نکرده‌اند، به خاطر همین این ملخ‌ها به سمت کشور ما سرازیر شده است.
در این نشست فرماندار، معاون فرماندار ، بخشدار مرکزی شهرستان شهرضا به همراه رئیس اداره پست و کارشناسان اداره جهاد کشاورزی، دهیاران و اعضای شورای بخش و کارشناسان بخشداری این شهرستان حضور داشتند.
تعداد بازدید: 18
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal